Drobečková navigace

Úvod > Naše škola > Zaměstnanci

Zaměstnanci

Vyučující

 • Martin Kachlík - trubka, zobcová flétna, bicí nástroje
 • Martin Schubert - trubka, zobcová flétna, bicí nástroje
 • Petr Meca - kytara, violoncello
 • Jana Sedláčková - sólový zpěv, sborový zpěv
 • Daniel Nosek - keyboard
 • Denisa Romanidu - klavír, keyboard, korepetice
 • Šárka Richterová - klavír, korepetice
 • Jana Polková - klavír, keyboard, korepetice
 • Denisa Štěchová - nauka o hudbě, PHV, housle, keyboard
 • Dominika Hanulíková - MD
 • Simona Martikanová - kytara, housle, keyboard, nauka o hudbě
 • Petra Fleger - výtvarný obor
 • Vendula Jurčenko - sólový zpěv, klavír
 • Kamila Kramná - příčná flétna, zobcová flétna
 • Silvie Jablončíková - Literárně dramatický obor
 • Martina Vaculová - sólový zpěv, klavír

Vedení ZUŠ a správní zaměstnanci

 • Ředitel - Martin Kachlík
 • Ekonom - Miroslava Ondrašíková
 • Správce budovy - Ivan Demjanovič
 • Úklid budovy - Lenka Smetanová

Petr Meca

email: petr.meca@zusma.cz

Po zdárném ukončení konzervatoře v Kroměříži jsem nastoupil do Slezského divadla v Opavě jako člen orchestru - hráč na violoncello. Odehrál jsem řadu oper, operet a muzikálu v Opavě i mnoho zájezdových představení v tuzemsku  (Krnov, Bruntál, Prostějov, Karviná, Havířov, Ostrava, Olomouc, Zlín, Kroměříž, Praha, Brno, Tábor, Skuteč a další) i v zahraničí (Polsko, Rakousko, Holandsko, Německo, Španělsko, Japonsko). Vyučoval jsem hru na kytaru a violoncello v Zuš Opava a Háj ve Slezsku. V současnosti vyučuji hru na kytaru a violoncello v ZUŠ Město Albrechtice. K mým zálibám paří rekreační sport, procházky lesem, hraní karet a vaření jídel, která s oblibou konzumuji.


Martin Schubert

email: martin.schubert@zusma.cz

Studoval jsem na Janáčkově konzervatoři v Ostravě v letech 1980 - 1986. V roce 1985 jsem vyhrál konkurz na místo 1. trumpetisty ve Slezském divadle v Opavě, kde působím dodnes. Ve své profesní kariéře často hostuji také v Národním divadle Moravskoslezském a v Janáčkově filharmonii v Ostravě. Zúčastnil jsem se mnoha koncertních a divadelních turné po celé Evropě, kde pro mne bylo velkou ctí doprovázet nejvýznamnější světové umělce, jako je Placido Domingo, José Careras a Angela Georgiu. Se Slezským divadlem Opava jsem absolvoval turné po Japonsku a s Janáčkovou filharmonií po Jižní Koreji. V 90. letech jsem působil jako 1. trumpetista Moravského symfonického orchestru.

Věnuji se také pedagogické činnosti. Mezi mé působiště patřily ZUŠ Bruntál, ZUŠ Horní Benešov, ZUŠ Opava a od roku 2004 ZUŠ Město Albrechtice. Jsem spoluzakladatelem Souboru zobcových fléten při ZUŠ Město Albrechtice. Jeho žáci se  zúčastnili celé řady soutěží ZUŠ, kde v okresních i krajských kolech získali řadu ocenění.


Jana Sedláčková

email: jana.sedlackova@zusma.cz

Na ZUŠ Město Albrechtice vyučuji od roku 1987 a od roku 2001 působím také v ZUŠ Rýmařov. Konzervatoř v Ostravě jsem ukončila absolutoriem v roce 1986, dále jsem absolvovala nástavbová studia v oboru speciální pedagogika a psychologie (SPgŠ Krnov, 2003) a muzikoterapie (Západočeská univerzita v Plzni, 2006). V letech 2008 - 2012 jsem studovala obor terapie zpěvem u chorvatského pěveckého terapeuta Balda Mikuliće. V rámci celoživotního vzdělávání jsem se účastnila mnoha kurzů a seminářů u nás a také například v Německu, Rakousku, Švýcarsku, Lucembursku a Finsku. Kromě pedagogické činnosti spolupracuji jako muzikoterapeutka a zpěvoterapeutka s mnoha různými organizacemi a pořádám i vlastní workshopy v těchto oborech. Jsem členkou několika vokálně - instrumentálních seskupení. Ve volném čase se věnuji především cestování a četbě, ráda navštěvuji koncerty a výstavy.


 


Vendula Jurčenko

email: vendula.svobodova@zusma.cz

Absolvovala jsem obor sólový zpěv na Církevní Konzervatoři v Opavě u několika pedagogů (Alexander Vovk, Katarina Vovková a Barbora Baranová). Dva roky jsem taktéž studovala sólový zpěv na Pedagogické fakultě univerzity v Hradci Králové.

V Základní umělecké škole v městě Albrechticích působím od roku 2016 a to převážně na pobočkách v Osoblaze, Slezských Rudolticích a v Jindřichově ve Slezsku.


Bc. Denisa Štěchová

email: denisa.stechova@zusma.cz

Vystudovala jsem Střední zdravotnickou školu v Opavě obor všeobecná sestra, Ostravskou univerzitu v Ostravě obor HV-ČJ se zaměřením na vzdělávání a poté na Církevní konzervatoři v Opavě hlavní obor housle. Na ZUŠ Město Albrechtice se věnuji především výuce hudební nauky a kromě hlavní budovy působím také na pobočce v Jindřichově ve Slezsku.


Simona Martikanová

email: simona.martikanova@zusma.cz

kytara, hudební nauka, housle, klavír, keyboard

Studium:

 • LŠU Vítkov – hra na housle
 • SpgŠ Krnov (1993 – 1997) – hra na kytaru, klavír, housle, zobcovou flétnu
 • Janáčkova Konzervatoř v Ostravě – hlavní obor Hra na kytaru pod vedením MgA. Ondřeje Gilliga (absolutorium 2009)

Pedagogická praxe:

 • ZUŠ Vítkov (1997 – 2015) – výuka hry na kytaru, housle, hudební nauka, vedení kytarového souboru a komorní hry
 • ZUŠ Město Albrechtice (2015 – dosud) – výuka hry na kytaru, housle, hudební nauka, keyboard, klavír, komorní hra

Ocenění:

 • Učitel roku (2012) – ocenění města Vítkov
 • Úspěchy žáků – 3. místo v krajském kole soutěže Hra na kytaru (2 žáci), 3. místo v krajském kole soutěže v komorní hře kytar, 1. místo ve hře na kytaru (2008 Rumunsko)
 • výjezdy s žáky při ZUŠ Vítkov na zahraniční koncerty (Maďarsko, Rumunsko)
 • tvorba a realizace výchovných koncertů pro MŠ, ZŠ
 • školení na seminářích hudební nauky, kytara, keyboard a další

Bc. Martin Kachlík, dipl. um.

email: reditel@zusma.cz

Studium:

 • Základní škola Ilji Hurníka v Opavě (třída s rozšířenou hudební výchovou), 1988 – 1997
 • Základní umělecká škola Václava Kálíka v Opavě, obor hra na trubku ve třídě Bohuslava Poledny a Jiřího Kepy, 1988 – 1997
 • Janáčkova Konzervatoř Ostrava, obor hra na trubku ve třídě MgA. Emanuela Holuba, 1997 – 2003, studium ukončeno absolutoriem
 • Funkční studium pro ředitele škol a školských zařízení, 2011
 • Univerzita Palackého v Olomouci, studijní program - Specializace v pedagogice, studijní obor - Řízení vzdělávacích institucí, 2018 - 2021, studium ukončeno státní závěrečnou zkouškou

Umělecká činnost:

Již na základní škole jsem měl tu čest být jedním ze zakládajících členů, dnes velmi významného dětského pěveckého sboru DOMINO pod vedením PaedDr. Ivany Kleinové. Velmi brzy po založení získával sbor velké úspěchy na soutěžích a přehlídkách a stával se častým hostem tuzemských a zahraničních pozvání (Slovensko, Polsko, Německo, Švýcarsko, Francie, Španělsko). V té době jsem paralelně navštěvoval také Dechový orchestr ZUŠ Opava pod vedením Bohuslava Poledny. Časté tuzemské vystupování vyústilo také v řadu zajímavých zahraničních koncertních zájezdů, kterých jsem se zúčastnil (Polsko, Německo, Maďarsko, Itálie, Dánsko, Řecko, Faerské ostrovy, Island)

V průběhu studia na konzervatoři jsem působil v Dechové harmonii pod vedením dirigenta Karla Brii, s níž jsem se opakovaně účastnil závěrečného koncertu vítězů rozhlasové soutěže Concerto Bohemia v reprezentativních prostorách Španělského sálu Pražského hradu, za přítomnosti kamer České televize. Dále jsem působil v Symfonickém orchestru Janáčkovy konzervatoře, v Dechovém orchestru Májovák Karviná (Polsko, Německo, Slovinsko, Belgie), Slezské kapele, hostoval jsem také v orchestru Slezského divadla v Opavě, v divadle Jiřího Myrona v Ostravě a v Národním divadle Moravskoslezském v Ostravě. Působil jsem také v kapelách Baykonur (pop, funk, soul) a Burani z New Jersey (funk). V současnosti vedu zábavovou a taneční kapelu VOX.

Pedagogická činnost:

 • ZUŠ Město Albrechtice, 2001 – 2003
 • ZUŠ Edvarda Runda Ostrava - Slezská Ostrava, 2003 – 2007
 • ZUŠ Město Albrechtice, 2009 – dosud, od roku 2012 jako ředitel organizace

Denisa Romanidu DiS.

email: denisa.romanidu@zusma.cz

Hře na klavír jsem se začala věnovat již od šesti let na Základní umělecké škole v Krnově ve třídě p. uč. Pavly Děcké. Po ukončení I. stupně absolventským koncertem na této škole, jsem byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a zde se stala posluchačkou v klavírní třídě prof. Zdeňka Pěčka. V roce 2005 jsem nastoupila jako učitelka hry na klavír na částečný úvazek do Základní umělecké školy v Krnově, a po úspěšném ukončení studia na Janáčkově konzervatoři absolventským koncertem a absolutoriem v roce 2006, zde učím na plný úvazek dodnes. Během působení na této škole koncertuji s Chrámovým krnovským sdružením a to v Krnově a jednou i v Německu. Nyní se věnuji nejen výuce hry na klavír, ale i korepetici pěveckého a smyčcového oddělení, moderování a organizaci koncertů.

Účinkuji také v duu s názvem „ Duo DenIl“, se svou kolegyní p. Ilonou Tichou, operní pěvkyní, a to převážně jako korepetitor na koncertech různého charakteru u nás i v zahraničí (např. v polském Prudniku), spolu organizují hlavně koncerty vánoční či jarní a podobně.
Souběžně s prací v ZUŠ v Krnově působím jako učitelka oboru klavír a EKN také v ZUŠ v Městě Albrechticích. Kde mj. korepetuji pěvecké oddělení, organizuji a moderuji řadu koncertů a akcí této školy.

V roce 2001/ 2002 jsem zpívala v kapele svého tatínka Dech noci. V roce 2006/ 2007 jsem zpříjemňovala svou hrou na klavír víkendové večery hostům v Radniční (tehdy Městské) kavárně v Krnově. Příležitostně působím jako zpěvačka v kapele SPC Music For Fun. Od roku 2008 jsem členkou Lidového divadla při MIKS Krnov jako herečka, kde mimo jiné působím také jako hudebník např. při kompozici hudby k pohádce Sůl nad zlato či Zvířátka a Petrovští

V oboru hra na klavír, EKN a korepetice, se nadále vzdělávám absolvováním akreditovaných seminářů po celé České Republice.


Šárka Richterová

email: sarka.richterova@zusma.cz

Pocházím z malé vesničky u Krnova, Jindřichova ve Slezsku, kde jsem se  také učila hrát na klavír, a to u paní učitelky Ireny Košatkové, sestry slavného básníka Josefa Kainara. Hudba mě natolik očarovala, že se stala nejenom mým koníčkem, ale také povoláním. V letech 1978-1984 jsem byla přijata ke studiu na konzervatoři v Ostravě, v klavírní třídě prof. Jarmily Pěčkové. Studium jsem úspěšně ukončila veřejným absolventským koncertem.

Od roku 2010 vyučuji klavír na ZUŠ v Městě Albrechticích, kde také korepetuji žáky dechového oddělení. Od roku 1985 vyučuji klavír na ZUŠ v Krnově. Pravidelně se se svými žáky zúčastňuji nejen soutěží, které pořádá MŠMT, ale také jedné z nejprestižnějších soutěží Prague Junior Note, kde žáci dostávají ta nejvyšší ocenění. Několikrát se žáci z mé třídy zúčastnili také mezinárodní soutěže v Broumově a v Ostravě na soutěži Pro Bohemia, kde získali opět ta nejvyšší ocenění. Žáci se prezentují na nejrůznějších besídkách, koncertech a přehlídkách.
Od roku 2009 působím jako okresní metodička klavírního oddělení. Neustále se vzdělávám na seminářích a kurzech (Klavírní ateliéry v Karviné, Klavírní kurzy v Mikulově,Klavírní soboty-Konzervatoř Brno a také vzdělávací akce akreditovány MŠMT pro pedagogy –Janáčkova státní konzervatoř a gymnázium v Ostravě). Jsem častým hostem porot klavírních i pěveckých soutěží a spolupracuji s významnými pedagogy na různých klavírních setkáních.

Kulturní život je pro mě nedílnou součástí, navštěvuji koncerty, jak vážné hudby, tak i populární. Jsem aktivní hráčkou v rockové kapele Triton a v kapele Fussion trio, kde hraji na klávesové nástroje, věnuji se také vlastním projektům, kombinace vážné hudby s populární, jazzovou a rockovou. Pravidelně účinkuji na zahajovacích koncertech Krnovských hudebních slavností spolu se svými nadanými žáky, ale také spolupracuji s chrámovým krnovským sdružením a s pěveckým sborem Staccato a Legato.


Jana Polková

email: jana.polkova@zusma.cz

Na klavír jsem začala hrát v 7 letech na ZUŠ v Krnově u Šárky Richterové. V roce 2002 jsem úspěšně splnila přijímací zkoušky na Obchodní akademii, ale také na Církevní střední varhanickou školu, pro kterou jsem se nakonec rozhodla. Zde se stal mým hlavním oborem hra na klavír u MgA. Oriany Šenfeldové.

V roce 2008 jsem úspěšně Církevní konzervatoř ukončila absolutoriem. Během studia jsem častokrát reprezentovala školu například u příležitosti dní otevřených dveří, každoročních klavírních koncertech a především účast na Mezinárodní klavírní soutěži Beethovenův Hradec.

Od roku 2007 vyučuji hru na klavír na částečný úvazek na ZUŠ v Krnově, ale také jsem působila na víkendových chrámových kurzech v Církevní konzervatoři, kde jsem vyučovala nejen klavír, ale i cembalo.

Od roku 2009 v ZUŠ Krnov působím jako pedagog hry na klavír a věnuji se také korepetování. Své zaměření se snažím nadále prohlubovat na interpretačních kurzech a seminářích – Klavírní ateliéry v Karviné, Klavírní soboty na brněnské konzervatoři a řadě dalších. Od září 2016 vyučuji na částečný úvazek i v ZUŠ Město Albrechtice.
Od roku 2002 působím jako členka souboru řeckých tanců Antigoni, se kterým vystupuji na kulturních událostech a festivalech nejen v České republice, ale i v zahraničí.


Daniel Nosek

email: daniel.nosek@zusma.cz

Studoval jsem hru na violoncello na ZUŠ Václava Kálika v Opavě, poté na Janáčkově konzervatoři v Ostravě ve třídě PhDr. Ivana Měrky dále na Institutu pro umělecká studia v Ostravě u Mgr. Jiřího Hanouska. Věnuji se nejen pedagogické činnosti (ZUŠ Vladislava Vančury v Háji ve Slezsku, od roku 2003 v ZUŠ Město Albrechtice), ale jsem také aktivním hráčem a sólistou v orchestrech (Národní divadlo Moravskoslezské, Divadlo Jiřího Myrona – soubor opereta-muzikál, Slezské divadlo v Opavě, Komorní orchestr Musica Opavia). Koncertoval jsem v mnoha zemích Evropy (Německo, Rakousko, Polsko, Slovensko, Belgie, Itálie, Maďarsko, Lotyšsko, Finsko a další). Rád se věnuji nejen zimním sportům.


Kamila Kramná

email: kamila.kramna@zusma.cz

Hudbě se věnuji od útlého dětství, kdy jsem navštěvovala Základní školu Ilji Hurníka v Opavě, s rozšířenou výukou hudební výchovy a zde zpívala v dětském pěveckém sboru Domino, se kterým jsem se zúčastnila mnoha mezinárodních soutěží a přehlídek v Evropě a Kanadě. Od šesti let jsem se vzdělávala v hudbě na ZUŠ Václava Kálika v Opavě, nejdříve ve hře na zobcovou flétnu, od devíti let pak ve hře na flétnu příčnou u MgA. Jany Polednové. Ve studiu na příčnou flétnu jsem se rozhodla pokračovat také na Církevní konzervatoři v Opavě, taktéž ve třídě MgA. Jany Polednové, kde jsem v roce 2018 úspěšně odmaturovala a ve studiu dále pokračuji. Školním rokem 2018/2019 jsem začala navštěvovat Akademii Karola Szymanowského v Katovicích – obor hra na příčnou flétnu. Pedagogickou praxi jsem započala v roce 2017 v ZUŠ Bruntál, od roku 2018 ZUŠ Vítkov, ZUŠ Město Albrechtice.