Drobečková navigace

Úvod > O škole > Zaměstnanci > Denisa Romanidu

Denisa Romanidu

email: denisa.romanidu@zusma.cz

Hře na klavír jsem se začala věnovat již od šesti let na Základní umělecké škole v Krnově ve třídě p. uč. Pavly Děcké. Po ukončení I. stupně absolventským koncertem na této škole, jsem byla přijata na Janáčkovu konzervatoř v Ostravě a zde se stala posluchačkou v klavírní třídě prof. Zdeňka Pěčka. V roce 2005 jsem nastoupila jako učitelka hry na klavír na částečný úvazek do Základní umělecké školy v Krnově, a po úspěšném ukončení studia na Janáčkově konzervatoři absolventským koncertem a absolutoriem v roce 2006, zde učím na plný úvazek dodnes. Během působení na této škole koncertuji s Chrámovým krnovským sdružením a to v Krnově a jednou i v Německu. Nyní se věnuji nejen výuce hry na klavír, ale i korepetici pěveckého a smyčcového oddělení, moderování a organizaci koncertů.

Účinkuji také v duu s názvem „ Duo DenIl“, se svou kolegyní p. Ilonou Tichou, operní pěvkyní, a to převážně jako korepetitor na koncertech různého charakteru u nás i v zahraničí (např. v polském Prudniku), spolu organizují hlavně koncerty vánoční či jarní a podobně.
Souběžně s prací v ZUŠ v Krnově působím jako učitelka oboru klavír a EKN také v ZUŠ v Městě Albrechticích. Kde mj. korepetuji pěvecké oddělení, organizuji a moderuji řadu koncertů a akcí této školy.

V roce 2001/ 2002 jsem zpívala v kapele svého tatínka Dech noci. V roce 2006/ 2007 jsem zpříjemňovala svou hrou na klavír víkendové večery hostům v Radniční (tehdy Městské) kavárně v Krnově. Příležitostně působím jako zpěvačka v kapele SPC Music For Fun. Od roku 2008 jsem členkou Lidového divadla při MIKS Krnov jako herečka, kde mimo jiné působím také jako hudebník např. při kompozici hudby k pohádce Sůl nad zlato či Zvířátka a Petrovští

V oboru hra na klavír, EKN a korepetice, se nadále vzdělávám absolvováním akreditovaných seminářů po celé České Republice.

IMG-0395.png

Pravá ruka musí makat, honí ji hraboš! Představivost pomáhá chápat hudbu, tvrdí učitelka klavíru