Drobečková navigace

Úvod > O škole > Zaměstnanci > Šárka Richterová

Šárka Richterová

email: sarka.richterova@zusma.cz

Pocházím z malé vesničky u Krnova, Jindřichova ve Slezsku, kde jsem se  také učila hrát na klavír, a to u paní učitelky Ireny Košatkové, sestry slavného básníka Josefa Kainara. Hudba mě natolik očarovala, že se stala nejenom mým koníčkem, ale také povoláním. V letech 1978-1984 jsem byla přijata ke studiu na konzervatoři v Ostravě, v klavírní třídě prof. Jarmily Pěčkové. Studium jsem úspěšně ukončila veřejným absolventským koncertem.

Od roku 2010 vyučuji klavír na ZUŠ v Městě Albrechticích, kde také korepetuji žáky dechového oddělení. Od roku 1985 vyučuji klavír na ZUŠ v Krnově. Pravidelně se se svými žáky zúčastňuji nejen soutěží, které pořádá MŠMT, ale také jedné z nejprestižnějších soutěží Prague Junior Note, kde žáci dostávají ta nejvyšší ocenění. Několikrát se žáci z mé třídy zúčastnili také mezinárodní soutěže v Broumově a v Ostravě na soutěži Pro Bohemia, kde získali opět ta nejvyšší ocenění. Žáci se prezentují na nejrůznějších besídkách, koncertech a přehlídkách.
Od roku 2009 působím jako okresní metodička klavírního oddělení. Neustále se vzdělávám na seminářích a kurzech (Klavírní ateliéry v Karviné, Klavírní kurzy v Mikulově,Klavírní soboty-Konzervatoř Brno a také vzdělávací akce akreditovány MŠMT pro pedagogy –Janáčkova státní konzervatoř a gymnázium v Ostravě). Jsem častým hostem porot klavírních i pěveckých soutěží a spolupracuji s významnými pedagogy na různých klavírních setkáních.

Kulturní život je pro mě nedílnou součástí, navštěvuji koncerty, jak vážné hudby, tak i populární. Jsem aktivní hráčkou v rockové kapele Triton a v kapele Fussion trio, kde hraji na klávesové nástroje, věnuji se také vlastním projektům, kombinace vážné hudby s populární, jazzovou a rockovou. Pravidelně účinkuji na zahajovacích koncertech Krnovských hudebních slavností spolu se svými nadanými žáky, ale také spolupracuji s chrámovým krnovským sdružením a s pěveckým sborem Staccato a Legato.