Drobečková navigace

Úvod > O škole > Zaměstnanci > Jana Polková

Jana Polková

email: jana.polkova@zusma.cz

Na klavír jsem začala hrát v 7 letech na ZUŠ v Krnově u Šárky Richterové. V roce 2002 jsem úspěšně splnila přijímací zkoušky na Obchodní akademii, ale také na Církevní střední varhanickou školu, pro kterou jsem se nakonec rozhodla. Zde se stal mým hlavním oborem hra na klavír u MgA. Oriany Šenfeldové.

V roce 2008 jsem úspěšně Církevní konzervatoř ukončila absolutoriem. Během studia jsem častokrát reprezentovala školu například u příležitosti dní otevřených dveří, každoročních klavírních koncertech a především účast na Mezinárodní klavírní soutěži Beethovenův Hradec.

Od roku 2007 vyučuji hru na klavír na částečný úvazek na ZUŠ v Krnově, ale také jsem působila na víkendových chrámových kurzech v Církevní konzervatoři, kde jsem vyučovala nejen klavír, ale i cembalo.

Od roku 2009 v ZUŠ Krnov působím jako pedagog hry na klavír a věnuji se také korepetování. Své zaměření se snažím nadále prohlubovat na interpretačních kurzech a seminářích – Klavírní ateliéry v Karviné, Klavírní soboty na brněnské konzervatoři a řadě dalších. Od září 2016 vyučuji na částečný úvazek i v ZUŠ Město Albrechtice.
Od roku 2002 působím jako členka souboru řeckých tanců Antigoni, se kterým vystupuji na kulturních událostech a festivalech nejen v České republice, ale i v zahraničí.