Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > ORGANIZACE VÝUKY OD 11. května 2020

ORGANIZACE VÝUKY OD 11. května 2020Vážení rodiče, zákonní zástupci, milé děti, 

v současné chvíli jsme se v souvislosti s rozvolňováním mimořádných opatření v důsledku pandemie koronaviru v oblasti školství dostali na scestí. Jistě mnozí z Vás vědí z médií, že od pondělí 11. května může probíhat na základních uměleckých školách výuka s osobní přítomností žáků. Není to ovšem tak jednoduché, jak se na první pohled zdá a to zejména zásluhou hygienických opatření vydaných Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Jedná se o metodický pokyn skýtající řadu poměrně tvrdých opatření, která budeme muset všichni respektovat. Řada těchto opatření se neslučuje se smysluplnou výukou, zejména potom kolektivních předmětů, nehledě na nemožnost zajištění takové výuky z důvodu nedostatečných prostorových kapacit školy.  

Jako velmi nereálné se jeví u řady z Vás také samotné dojíždění za výukou veřejnými prostředky v důsledku prázdninových jízdních řádů.

Věřte, že jako umělecká škola si nepřejeme nic jiného, než se s Vámi co nejdříve opět potkat osobně, ale v současné chvíli jsme se společně s pedagogickou radou a na základě dotazníkového šetření rozhodli postupovat následujícím způsobem:

 

Individuální výuka hudebního oboru (všechna studijní zaměření) budou realizována kombinovaným způsobem. Tedy prezenčně s osobní přítomností žáka ve škole, ale také distančně. Jedná se o zcela dobrovolné rozhodnutí Vás rodičů a zákonných zástupců, kterou z forem výuky po dohodě s příslušným pedagogem zvolíte. I pedagog může například spadat do rizikové skupiny a tím být jeho osobní přítomnost omezena. Přesto se Vám budeme snažit maximálním způsobem vycházet vstříc a budeme věřit, že v takových případech budete shovívaví také vy.

Tento způsob výuky ale bude vyžadovat výše zmiňovaná přísná hygienická opatření a ty naleznete v následujícím odkaze Provozní a hygienické podmínky ZUŠ Město Albrechtice.pdf , stejně jako další níže uvedené dokumenty, které si prosím vyplňte, vytiskněte, podepište a doneste před dohodnutou výukou do školy.

Prohlášení - zákonný zástupce

Čestné prohlášení

 

Kolektivní výuka hudebního oboru - Nauka o hudbě, sbor, soubory a skupiny, budou vyučovány do odvolání pouze v distanční formě jako doposud.

 

Výtvarný obor - bude do odvolání probíhat pouze v distanční formě jako doposud.

Literárně dramatický obor - bude do odvolání probíhat pouze v distanční formě jako doposud.

 

Individuální výuka na dalších místech poskytovaného vzdělávání (Osoblaha, Jindřichov, Holčovice), je rovněž po dohodě s řediteli tamních základních škol přístupná, za což jim velmi děkujeme. Přísné hygienické podmínky, budou pochopitelně platit také tam.

 

Vážení rodiče, velmi Vám upřímně děkujeme za Vaši přízeň, trpělivost a také shovívavost v této nelehké situaci. 

     
Martin Kachlík, ředitel ZUŠ Město Albrechtice

Provozní a hygienické podmínky ZUŠ Město Albrechtice_1.jpgProvozní a hygienické podmínky ZUŠ Město Albrechtice_2.jpgProvozní a hygienické podmínky ZUŠ Město Albrechtice_3.jpg

příloha_čestné_prohlášení_1.jpgProhlášení - zákonný zástupce_1.jpg

 


Komentáře


Žádné komentáře doposud nebyly přidány.

Přidat komentář

Vámi zadané osobní údaje budeme zpracovávat za účelem odpovědi. Bližší informace naleznete v zásadách zpracování osobních údajů