Drobečková navigace

Úvod > O škole > Aktuality > OZVĚNY Z LEINBURGU

OZVĚNY Z LEINBURGUVe dnech 9. - 12. května, se žáci naší školy zúčastnili koncertního zájezdu do Leinburgu v Německu.

Mladí muzikanti spolu se svými učiteli měli poprvé příležitost vystoupit v nádherných prostorách Wenzelschloss ve městě Lauf an der Pegnitz.

Krásný kamenný zámek nad řekou Pegnitz, který pamatuje doby Karla IV, se stal dějištěm dalšího přátelského česko-německého setkání, a to nejen na vlnách hudby. Zájezdu se také zúčastnila paní starostka Ing. Jana Murová, která se při slavnostním koncertu setkala se svým protějškem z města Lauf.

Velké poděkování patří zejména Daniela Röthlingshöfer - Müller, která vždy rozradostní všechny okolo sebe a také Dr. Stefan Gassenmeier a jeho ženě Sabine Gassenmeier, za jejich dobrosrdečnost a organizaci celého setkání a následného krásného a poučného programu, který jsme v rámci našeho pobytu mohli absolvovat.

V průběhu zájezdu děti navštívily také Industriální muzeum v Laufu, měly možnost vidět úchvatný Festspielhaus v Bayreuthu a také překrásnou barokní památku umístěnou na seznamu UNESCO Operahaus v Bayreuthu.

Celý zájezd by se neuskutečnil bez podpory:

 - Spolku rodičů a přátel ZUŠ Město Albrechtice

 - Město Město Albrechtice

 - Obec Dívčí Hrad

 - Mikroregion Krnovsko

 - V rámci realizace projektu „Šablony Město Albrechtice“, registrační číslo projektu: CZ.02.3.68/0.0/0.0/18_063// 0010 962

 

 

Flaggen_vor_Schloss.jpg  Divci_Hrad.JPG Konzertbereicht_DB_16_05_2019.JPG